Żłobek w Boguchwałowicach już działa pełną parą.

09.03.2022, 3:04

Aby Żłobek Gminny w Boguchwałowicach mógł przyjąć dzieci, obiekt musiał przejść gruntowny remont. Parter w budynku Szkoły Podstawowej w Boguchwałowicach zmienił się niemal na pól roku w plac budowy. Wymieniano ściany, Tynki, płytki, ogrzewanie, instalacje oraz kuchnię, a teraz wszystko pachnie nowością .
Realizacja inwestycji Gminnego Żłobka w Boguchwałowicach była współfinansowana z Resortowego Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch + 2021, w ramach którego Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 320.000zł. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetu Gminy.
Do nowego żłobka uczęszcza 12-oro dzieci. Maluchy miło spędzają tutaj czas. Mają bardzo dobrą opiekę kadry pedagogicznej oraz świetnie się bawią , bo wyposażenie sal dydaktycznych jest nowoczesne i pełne atrakcji.
W Żłobku jest sala do zabaw, sypialnia z nowymi łózkami, łazienki, zarówno dla dzieci jak i dla personelu. Nowe pomieszczenia gospodarcze min. pralnia. Jest oczywiście nowa, w pełni wyposażona kuchnia.
Aby zdrowo żyć trzeba zdrowo jeść i rosnąć. A jak się już urośnie to, będzie można pójść do Przedszkola, które ma już wkrótce powstać na piętrze w Budynku Szkoły Podstawowej w Boguchwałowicach. Wszystko zmierza do tego, że Budynek Szkoły w Boguchwałowicach przeistoczy się w kompleksowy, szczęśliwy Dom Malucha.

Pozostałe:
Partnerzy