Kroczycki Czwartek Literacki z Grzegorzem Dudałą.

06.04.2022, 6:10

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kroczycach już od wielu lat funkcjonują Kroczyckie Czwartki Literackie, gromadząc miłośników literatury.
Nie tylko wymiana poglądów, łączy czytelników w Kroczycach. Do Biblioteki przyjeżdżają również ciekawi goście.
Grzegorz Dudała mieszka i pracuje w Szczekocinach. Ukończył studia na Uniwersytecie we Wrocławiu. Z wykształcenia jest historykiem archiwistą i dokumentalistą konserwatorskim ochrony zabytków. Zamiłowanie do historii realizuje w swoich pracach twórczych.
Artysta ma na swoim koncie wiele wystaw min. w Zawierciu, Rybniku, Warszawie czy Piotrkowie Trybunalskim. Jego wycinaki cieszą się dużą popularnością i uznaniem.
Jednak oprócz wycinanek, pan Grzegorz Dudała pisze wiersze, ma na koncie już pięć tomików poezji. Zadebiutował w 2017 tomikiem – Perłowa dziewczyna, anioł i papieros, natomiast ostatni wydany w ubiegłym roku to Lastrykowy ogród.
Wszystkie prace artysty będzie można oglądać do czwartku w Bibliotece Gminnej w Kroczycach. Z dziełami Artysty można zapoznać się również na jego stronie internetowej – wycinanki Dudały. Poeta na kroczyckim czwartku literackim zaprezentował czytelnikom swoje wiersze.

Pozostałe:
Partnerzy