Dzień Dziecka 2022 w Siewierzu

02.06.2022, 14:19

Na 1 czerwca czeka chyba każde dziecko, ponieważ właśnie wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na terenie Miasta i Gminy Siewierz nad organizacją imprezy z okazji Dnia Dziecka czuwa Miejsko Gminne Centrum Kultury Spotu i Turystyki w Siewierzu oraz Urząd Miasta i Gminy Siewierz.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, w tym także konkursy sprawnościowe.

MGCKSiT w Siewierzu skupia już swoją pracę na przygotowaniu zajęć wakacyjnych dla dzieci.

Sporą atrakcją był bajkowy gość, który odwiedził dzieci w dniu ich święta.

Po dniu pełnych emocji na świeżym powietrzu w siewierskim parku, w MGCKSiT odbyło się przedstawienie pt: Przygody Świnek, które zapełniło siewierską sale aż po brzegi.

Pozostałe:
Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu związanego z osobą Henryka Sienkiewicza

20 kwietnia odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu związanego z osobą Henryka Sienkiewicza, organizowanego rokrocznie przez Zespół Szkolno Przedszkolny w Żelisławicach.

Uczestnicy gali zebrali się w szkole w Żelisławicach, skąd autokarem udali się do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, gdzie odbyło się oficjalne odczytanie wyników i wręczenie nagród. W uroczystości udział wzięli między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś wraz z zastępcą Damianem Dawczyńskim, wicestarosta powiatu będzińskiego Dariusz Waluszczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Barbara Bochenek, zaproszeni goście, nauczyciele oraz laureaci. Całej uroczystości przyświecały występy uczennic z placówki w Żelisławicach.

Wyniki konkursu odczytała dyrektor szkoły Ewa Stelmach, a nagrody wręczył burmistrz Zdzisław Banaś.

W tym roku do konkursu zostały nadesłane 64 prace. Jak podkreśla Aleksandra Buła, jury miało nie lada zadanie wybrać najlepszych uczestników.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jako miejsce na wręczenie nagród, nie została wybrana przypadkowo.

Na uczestników gali czekało również zwiedzanie zabytkowej kopalni. Całe wydarzenie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, Prezesa PHU Promag Kopalnia Dolomity Piotra Wosinka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego Jana Muczy oraz Rady Rodziców Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Żelisławicach.

Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji tego fantastycznego konkursu.

Partnerzy