Premiera musicalu „Teo marzenie o niepodległości”.

09.11.2022, 12:52

6 listopada w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie miał swoją premierę musical pt.: „Teo marzenie o niepodległości”.

Pomysł na autorski musical chodził po głowach instruktorów MDK już od bardzo dawna. Jednak ten pierwszy, autorski, zrodził się z pomysłu Sebastiana Rucińskiego i Tomka Wójcika około dwa lata temu.

Wiadomo było, że tak duże przedsięwzięcie będzie wymagało nie tylko ciężkiej pracy, dużego zespołu, ale przede wszystkim nakładów finansowych. Wtedy z pomocą przyszedł projekt „Niepodległa” oraz wsparcie finansowe Gminy Myszków w ramach dotacji do Miejskiego Domu Kultury.

Mając już zabezpieczone środki, dwóch pomysłodawców, scenarzystkę i reżyserkę w osobie Eweliny Rucińskiej oraz choreografa Martę Muszczak, scenografa Grzegorza Policińskiego oraz kostiumologa Katarzynę Urbańską prace nad spektaklem mogły ruszyć z miejsca, tym bardziej, że przez szereg lat zarówno studio wokalne jak i Mała Akademia Gitary, Młodzieżowa Orkiestra MDK, dwa teatry oraz zaprzyjaźnieni wokaliści stanowili bazę osobową i zaplecze do wystawienia spektaklu.

Organizacja spoczywała na barkach scenarzysty, choreografa ale i pracowników Miejskiego Domu Kultury.

W ten pierwszy i mam nadzieję nie ostatni musical zaangażowali się dokładnie wszyscy, każdy w swoim zakresie.

Przygotowanie i wystawienie tego spektaklu ma jedną, najważniejszą wartość dodaną – mamy w Myszkowie super ludzi. Zdolnych, otwartych artystów z pomysłami i odwagą oraz klimat, by takie przedsięwzięcia mogły być realizowane. I to jest najpiękniejsze.

Partnerzy