V edycja akcji Posprzątajmy Razem Brzegi Zalewu Przeczycko – Siewierskiego

25.04.2023, 12:17

Śmieci to ogromny problem naszych czasów. W sobotę 22 kwietnie mieszkańcy Miasteczka Siewierz Jeziorna oraz sołectwa Tuliszów, postanowili po raz kolejny wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o swoje otoczenie sprzątając brzegi Zalewu Przeczycko Siewierskiego.

Pamiętajmy, że dbanie o porządek oraz środowisko, to nasz wspólny interes.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy Miasteczka Siewierz Jeziorna i sołectwa Tuliszów razem z Gminą Siewierz oraz Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. W tego roczną akcję sprzątania włączyli się strażacy z OSP Tuliszów. Tutaj mieszkańcy już od pewnego czasu starają się uporządkować linię brzegową jeziora.

Na zakończenie akcji odbyło się ognisko integracyjne w Tuliszowie.

Pozostałe:
Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu związanego z osobą Henryka Sienkiewicza

20 kwietnia odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu związanego z osobą Henryka Sienkiewicza, organizowanego rokrocznie przez Zespół Szkolno Przedszkolny w Żelisławicach.

Uczestnicy gali zebrali się w szkole w Żelisławicach, skąd autokarem udali się do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, gdzie odbyło się oficjalne odczytanie wyników i wręczenie nagród. W uroczystości udział wzięli między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś wraz z zastępcą Damianem Dawczyńskim, wicestarosta powiatu będzińskiego Dariusz Waluszczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Barbara Bochenek, zaproszeni goście, nauczyciele oraz laureaci. Całej uroczystości przyświecały występy uczennic z placówki w Żelisławicach.

Wyniki konkursu odczytała dyrektor szkoły Ewa Stelmach, a nagrody wręczył burmistrz Zdzisław Banaś.

W tym roku do konkursu zostały nadesłane 64 prace. Jak podkreśla Aleksandra Buła, jury miało nie lada zadanie wybrać najlepszych uczestników.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jako miejsce na wręczenie nagród, nie została wybrana przypadkowo.

Na uczestników gali czekało również zwiedzanie zabytkowej kopalni. Całe wydarzenie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, Prezesa PHU Promag Kopalnia Dolomity Piotra Wosinka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego Jana Muczy oraz Rady Rodziców Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Żelisławicach.

Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji tego fantastycznego konkursu.

Partnerzy