XIV Gminna Konferencja Ekologiczna dla Młodzieży w Gminie Siewierz

28.04.2023, 12:16

27 kwietnia w Miejsko Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu odbyła się XIV Gminna Konferencja Ekologiczna dla Młodzieży zorganizowana z okazji obchodów Dnia Ziemi. Konferencja została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 1 im Księstwa Siewierskiego w Siewierzu oraz Zespół Szkolno Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta i Gminy Zdzisław Banaś, a nad merytoryczną częścią całości czuwało Siewierskie Towarzystwo Ekologiczne Wawrzynek.

Zaproszenie na konferencję przyjęli między innymi Posłowie na Sejm RP Barbara Dolniak i Mateusz Bochenek, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś wraz z zastępcą Damianem Dawczyńskim, Przewodnicząca Rady Miasta Barbara Bochenek oraz Przewodniczący Spółki Dla Zagospodarowania Wspólnoty Leśno Gruntowej Sylwester Rzepceki, W czasie konferencji młodzież terenu Miasta i Gminy Siewierz omawiała różne dziedziny ekologii, a całość konferencji uświetniały artystyczne występy siewierskiej młodzieży.

Konferencja była także okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów ekologicznych.
Młodzież w swoich prezentacjach poruszyła między innymi najważniejsze problemy współczesnej ekologii, omówiła odnawialne źródła energii oraz istotę segregacji śmieci.

Twórcy konferencji co rok dbają o to, aby były one kolorowe i wesołe, a młodzież uczestnicząca w nich, wyszła bogatsza o kolejną wiedzę z zakresu ekologii.

Uczestnicy konferencji mogli również zobaczyć występu Zespołu Tanecznego Siewierzanie oraz Zespołu Encanto.

Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś w swoim przemówieniu między innymi podziękował wszystkim za przygotowanie tej konferencji, pokreślił również jak ważne jest dbanie o ekologię oraz przypomniał najważniejsze zadania w zakresie ekologii w Gminie Siewierz i nie tylko.

Organizatorzy zapowiadają już kolejną, tym razem XV edycję konferencji. Do zobaczenia za rok.

Pozostałe:
Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu związanego z osobą Henryka Sienkiewicza

20 kwietnia odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu związanego z osobą Henryka Sienkiewicza, organizowanego rokrocznie przez Zespół Szkolno Przedszkolny w Żelisławicach.

Uczestnicy gali zebrali się w szkole w Żelisławicach, skąd autokarem udali się do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, gdzie odbyło się oficjalne odczytanie wyników i wręczenie nagród. W uroczystości udział wzięli między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś wraz z zastępcą Damianem Dawczyńskim, wicestarosta powiatu będzińskiego Dariusz Waluszczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Barbara Bochenek, zaproszeni goście, nauczyciele oraz laureaci. Całej uroczystości przyświecały występy uczennic z placówki w Żelisławicach.

Wyniki konkursu odczytała dyrektor szkoły Ewa Stelmach, a nagrody wręczył burmistrz Zdzisław Banaś.

W tym roku do konkursu zostały nadesłane 64 prace. Jak podkreśla Aleksandra Buła, jury miało nie lada zadanie wybrać najlepszych uczestników.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jako miejsce na wręczenie nagród, nie została wybrana przypadkowo.

Na uczestników gali czekało również zwiedzanie zabytkowej kopalni. Całe wydarzenie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, Prezesa PHU Promag Kopalnia Dolomity Piotra Wosinka, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego Jana Muczy oraz Rady Rodziców Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Żelisławicach.

Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji tego fantastycznego konkursu.

Partnerzy