Przedszkolaki z wizytą w Myszkowskiej komendzie

13.10.2016, 22:31

Myszkowską komendę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 4. Specjalnie dla nich policjanci przygotowali wiele atrakcji. Uczestnicy mogli też zobaczyć te miejsca w jednostce, które nie są dostępne dla wszystkich. A na koniec mundurowi przekazali przedszkolakom kolorowe elementy odblaskowe.

Policjanci z Myszkowa zorganizowali dla dzieci z przedszkola nr 4 zwiedzanie lokalnej jednostki. Podczas wizyty przedszkolaki mogły wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznych zachowań i obejrzeć miejsce pracy myszkowskich stróżów prawa. Policjantka z drogówki przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachęcała do używania elementów odblaskowych zwłaszcza teraz, gdy zbliża się jesień, a pogoda często się zmienia i szybko zapada zmrok. Dużą atrakcją dla uczestników było oglądanie policyjnego sprzętu oraz tych miejsc w komendzie, które nie są dostępne na co dzień dla interesantów. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały kolorowe odblaski. Spotkanie z mundurowymi odbyło się w ramach akcji „Rok Pieszego 2016”.

Źródło: http://myszkow.slaska.policja.gov.pl

Zdjęcie: http://myszkow.slaska.policja.gov.pl

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy