Mecz na szczycie w Zawierciu

14.10.2016, 9:30

Szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki ligowe.

Po dwóch pierwszych kolejkach nasi zawodnicy mają komplet punktów. W zeszłej kolejce słabsza okazała się Wisła Sandomierz, która na własnej hali przegrała z Viretem 29:36.

Na temat dyspozycji swoich podopiecznych wypowiedział się trener Krzysztof Adamuszek. „Myślę że forma zawodników idzie w górę, szczególnie to było widać w pierwszej połowie wyjazdowego meczu z trudnym przeciwnikiem jakim jest Wisła Sandomierz”.

Kolejny sprawdzian już w sobotę. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie jako, że spotkają się ze sobą lider i wicelider tabeli. Wydaje się, że pozycja obu drużyn nie jest zaskoczeniem, jako że zdaniem wielu to dwie najmocniejsze ekipy w lidze i główni faworyci do awansu. Jakie zdanie na ten temat ma Krzysztof Adamuszek? „Mam taką nadzieję że drużyna Viretu oprócz zespołu z Rudy Śląskiej będzie najpoważniejszym kandydatem do awansu. Do tej dwójki dołączyłbym jeszcze drużynę z Bochni. Każde rozgrywki charakteryzują się również tym że mają tzw. ‚czarnego konia’, kto nim będzie w bieżącym sezonie? Okaże się po kilku kolejkach ligowych”.

Drużyna z Rudy Śląskiej w zeszłej kolejce pokonała u siebie Orła Przeworsk 35:26. Znakomite zawody w barwach Grunwaldu rozegrał skrzydłowy Dawid Mięsopust, który rzucił 11 bramek.

Grunwald przed sezonem wzmocniło kilku nowych zawodników. Wśród nich jest wychowanek Viretu Damian Kapral, który po wielu latach gry w Zawierciu zdecydował się na zmianę otoczenia i przeniósł się do drużyny, z którą zmierzymy się w weekend. Jednak ze względu na klauzulę w umowie transferowej „Czacha” w sobotnim meczu nie wystąpi. Nie zobaczymy go również w rewanżowym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami w II rundzie.

Jak wygląda sytuacja zdrowotna w Virecie? Ze względu na urazy, w Sandomierzu nie zagrali Makaruk oraz Szlinger. Obaj zawodnicy trenują już z drużyną i w sobotę będą do dyspozycji trenera. Jest to bardzo dobra wiadomość, jako że obaj są bardzo ważnymi postaciami.

Biorąc pod uwagę wysoką formę jaką prezentują na początku sezonu obie ekipy zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, którego żaden zawierciański fan szczypiorniaka nie powinien przegapić.

KS Viret CMC Zawiercie- SPR Grunwald Ruda Śląska
Sobota, 08.10.2016, godz. 18:00
Wstęp bezpłatny

plakat_viret

Partnerzy