MYSZKÓW – Nowe rozdanie, będą solary i fotowoltaika

19.10.2016, 10:27

Na dwa złożone projekty przez Gminę Myszków oba uzyskały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną, co skutkuje tym, że mieszkańcy będą mieli 85% dofinansowania do solarów i fotowoltaiki.

Jeżeli chodzi o solary, to już drugi projekt gminy. W poprzednim „rozdaniu” Myszków był jedną z trzech gmin województwa śląskiego, które zdecydowały się na udział w pionierskim przedsięwzięciu. Tym samym 661 gospodarstw domowych na terenie miasta korzysta z dobrodziejstw energii słonecznej.
W tej edycji Myszków zdecydował się również na udział w projekcie fotowoltaiki. Pozytywna ocena w obu rozstrzygnięciach konkursowych daje mieszkańcom szansę na tańszą energię elektryczną i ciepłą wodę.
Z instalacji solarnych skorzysta 457 mieszkańców, fotowoltaicznych 245. W obu przypadkach jest to dofinansowanie na poziomie poprzedniego projektu czyli 85%. Mamy już podpisane umowy z mieszkańcami na fotowoltaikę i jesteśmy w trakcie podpisywania umów na solary. Na oba projekty przygotowujemy dokumentację do przetargu, który chcielibyśmy ogłosić jeszcze w tym roku, by z wiosną rozpocząć montaż urządzeń.

Źródło: www.miastomyszkow.pl

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy