MYSZKÓW – Stan wojenny na kartach historii

17.11.2016, 11:53

W tym roku przypada 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jak wyglądał on w naszym mieście i okolicach, co utrzymało się w naszej pamięci, jak dziś patrzymy na tamto wydarzenie, w jaki sposób chcemy je dziś przekazać młodszemu pokoleniu.

14 grudnia o godz. 16.00 wspólnie z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zapraszamy na konferencje poświęconą tamtym wydarzeniom.

Z tej też okazji ogłosiliśmy konkurs na wspomnienia, w którym może wziąć udział młodzież i to dla niej jest poniższy regulamin. Do podzielenia się wspomnieniami zapraszamy również uczestników tamtych wydarzeń. Teksty można przesyłać na adres rzecznik@miastomyszkow.pl lub osobiście przynieść do Referatu Promocji, Kultury i Sportu UM, I piętro, pokój 105.  Najciekawsze z nich znajdą się w 4 numerze Zeszytów Myszkowski. Na wspomnienia czekamy do końca listopada. Zapraszamy do konkursu oraz do udziału w konferencji.

Źródło: www.miastomyszkow.pl
Zdjęcie: www.miastomyszkow.pl

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy