SIEWIERZ – Za miesiąc odbędzie się Jarmark Świąteczny

17.11.2016, 17:36

Tegorocznej wiosny w Gminie Siewierz po raz pierwszy na siewierskim rynku odbył się okolicznościowy jarmark wielkanocny, na którym lokalni wystawcy prezentowali regionalne produkty, rękodzieło oraz tradycję.

Inicjatywa ta cieszyła się dużym uznaniem wśród mieszkańców gminy oraz przyjezdnych gości. Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w Siewierzu również planowany jest świąteczny jarmark, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Urząd Miasta i Gminy Siewierz wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu rozpoczęły już przygotowania do jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku w Siewierzu, który odbędzie się w dniu 17 grudnia. W związku z tym zachęcamy przedsiębiorców do zgłoszenia swojego stoiska podczas jarmarku, poprzez wypełnienie załączonej pod artykułem karty zgłoszeniowej i przekazanie jej do Referatu Oświaty Kultury i Promocji do dnia 30 listopada br. Regulamin jarmarku również dostępny jest w załączniku poniżej.

Do współpracy zachęcamy szczególnie przedsiębiorców, którzy oferują świeże owoce, warzywa i zioła, sery, tradycyjne wędliny, ryby, miody, wina, nalewki i browary rzemieślnicze oraz wiele innych produktów i potraw tradycyjnych, ekologicznych, regionalnych, a przede wszystkim smacznych i zdrowych.

Do udziału w jarmarku zapraszamy również wystawców prezentujących różnorodne rękodzieło i rzemiosło, tj.: wytwarzanie biżuterii, ozdób, stroików, zabawek ludowych, garncarstwo, ceramikę, malarstwo, rzeźbę, decoupage, wyplatanie ze słomy, wikliniarstwo i inne.

Planuje się, aby odwiedzający kramy mogli poznać tradycyjne smaki kuchni regionalnej, a także zakupić wyjątkowe produkty spożywcze oraz oryginalne rękodzieło od wytwórców. Jarmark stanowi więc doskonałe wydarzenie promocyjne dla producentów i przedsiębiorców, którzy poprzez uczestnictwo będą mogli pozyskać nowych klientów oraz zbudować wizerunek swojej marki i go rozpowszechnić.

Motywem przewodnim, który zagości na stoiskach wystawców powinno być Boże Narodzenie i tradycje świąteczne, aby przedmioty posłużyć mogły jako dekoracje lub prezenty.

ZAPRASZAMY DO WYSTAWIENIA SWOJEGO STOISKA PODCZAS JARMARKU!

PROSIMY O WYPEŁNIENIE KARTY ZGŁOSZENIA WYSTAWCY I PRZEKAZANIE JEJ DO URZĘDU MIASTA I GMINY SIEWIERZ!

http://www.siewierz.pl/download/informacje/494/

http://www.siewierz.pl/download/informacje/495/

źródło: www.siewierz.pl

Partnerzy