Nowy samochód w OSP Żelisławice w Gminie Siewierz

16.01.2023, 12:42

14 stycznia pozostanie na długo w pamięci mieszkańców Sołectwa Żelisławice w Gminie Siewierz. Właśnie w tym dniu mieszkańcy zebrali się wokół budynku remizy w oczekiwaniu na długo oczekiwany, nowy samochód dla OSP Żelisławice.

Celem istnienia systemu jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze takie jak np. OSP.

Nowy samochód w OSP Żelisławice, to przede wszystkim większe bezpieczeństwo mieszkańców, tym bardziej, że zastąpi on wysłużonego już STARA.

Nie jest to pierwszy nowy samochód jaki współfinansowała Gmina Siewierz.

Jest to ŚREDNI SAMOCHÓD RATOWNICZO GAŚNICZY KLASY GBA
, został on zbudowany na podwoziu samochodu Volvo FL 280. Kabina auta została przystosowana dla 6 ratowników, pomieści on 3100 litrów wody, a auto pompa ma wydajność 2900 litórw/minutę. Samochód został zakupiony dzięki odpowiedniemu montażowi finansowemu, w którym Gmina Siewierz ten samochód sfinansowała w kwocie 349 991 złotych, 244 tysiące Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, 206 Marszałek Województwa Śląskiego i 100 tysięcy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Partnerzy