Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Akademii Przedszkolaka w Siewierzu.

06.04.2022, 1:13

Występ artystyczny grupy przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego – Akademia Przedszkolaka w Siewierzu rozpoczął obchody Dnia Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia.
Każdy przedszkolak ma tu „niezwykłą” i „niepowtarzalną” moc, gdyż ma autyzm.
Osoby z autyzmem różnią się tylko tym, że inaczej postrzegają świat wokół nas, i dlatego też każda z grup, świętuje ten dzień inaczej – na swój sposób i swoje możliwości. Towarzyszy im dużo uśmiechu i dobrej zabawy!
Osoby ze spektrum autyzmu żyją wśród nas. Autyzm to nie choroba, a odmienny sposób funkcjonowania, objawiający się różnicami w postrzeganiu świata, komunikacji, rozumieniu i wyrażaniu emocji oraz zachowaniu. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypomina nam, że każdy bez względu na swoje słabości i ograniczenia jest wartościowym człowiekiem zasługującym na szacunek i zrozumienie.
Kolor niebieski stał się symbolem tego dnia, dlatego towarzyszy on dzisiaj przedszkolakom podczas obchodów tego święta. 2-go kwietnia kolor niebieski daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie.
My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. Dlatego… Bądźmy w tym dniu razem!

Partnerzy