MYSZKÓW – Pijana 40-latka skasowała 3 pojazdy i łapówką próbowała „załatwić sprawę”

14.12.2016, 11:34

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która spowodowała kolizję drogową.

Jak się okazało, 40-latka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na koniec usiłowała wręczyć policjantom łapówkę, w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. Za to co zrobiła, grozi jej nawet 10 lat wiezienia.
Do zdarzenia doszło w Zabijaku, na drodze krajowej nr 1. Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczyły 4 pojazdy. Okazało się, że kierująca fiatem punto nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu renault megane w wyniku czego najechał on na ciężarowego mana. Następnie kierująca fiatem uderzyła w renault trafic. Jak się okazało, 40-latka prowadząca punto była kompletnie pijana. Jej badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zdesperowana kobieta w trakcie dojazdu do jednostki policji chciała wręczyć mundurowym łapówkę, aby policjanci „dali jaj spokój”. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu, usłyszała prokuratorskie zarzuty. Mieszkanka Myszkowa odpowie za przestępstwo korupcyjne i jazdę „na podwójnym gazie”, a także za spowodowanie kolizji. Grozi jej do 10 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: myszkow.slaska.policja.gov.pl
Zdjęcie: myszkow.slaska.policja.gov.pl

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy