SIEWIERZ – OPS zorganizował kolejną wigilię dla osób starszych i samotnych

27.12.2016, 12:51

21 grudnia 2016 r. o godzinie 12:00 w Restauracji „Zamkowa” w Siewierzu na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz do wigilijnego stołu zasiadły osoby starsze i samotne z terenu Gminy Siewierz. Wieczerza została zorganizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Siewierzu. Wśród zaproszonych gości wigilię swoją obecnością zaszczycili: Ksiądz Biskup dr Grzegorz Kaszak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Barbara Bochenek, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk, Sekretarz Miasta i Gminy Siewierz Urszula Radziwołek, Skarbnik Gminy Agnieszka Zarychta, ks. Jan Lubieniecki – proboszcz parafii Św. Macieja w Siewierzu,  ks. Emil Ilków – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu, ks. Marek Majchrzak – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Żelisławicach, ks. Stanisław Straż – proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Brudzowicach, sekretarz biskupa ks. Przemysław Szot oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Siewierzu Rafał Wieja.

Wszystkich przybyłych ciepłymi słowami przywitała Maria Wylon – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Siewierzu. Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. W świąteczną atmosferę wprowadził wszystkich zgromadzonych występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Siewierzu, które przygotowały koncert kolęd oraz piosenek świątecznych. W tak ważnym spotkaniu nie zabrakło również miejsca na Słowo Boże wygłoszone przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Zgodnie z tradycją, przed wigilijnym posiłkiem, wszyscy zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia oraz podzielili się opłatkiem. Uczestnicy wieczerzy po jej zakończeniu otrzymali słodkie upominki w postaci paczki z pysznym świątecznym ciastem, przygotowanym przez rodziców uczniów Zespołu Szkół w Siewierzu oraz grono pedagogiczne, którzy corocznie włączają się w przygotowanie tego uroczystego spotkania. Wszyscy goście zostali również obdarowani ozdobami świątecznymi wykonanymi przez wychowanków Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny Filia w Siewierzu. Dla zaproszonych osób, które nie mogły przybyć na spotkanie, paczki dostarczyli pracownicy socjalni OPS do miejsca ich zamieszkania.

Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie tegorocznego spotkania wigilijnego.

 

źródło: www.siewierz.pl

Partnerzy