MYSZKÓW – Policjanci o ochronie praw człowieka i przestępstwach z nienawiści

29.12.2016, 9:36

Wczoraj myszkowscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępstw z nienawiści.

Spotkanie zorganizował Pełnomocnik Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka. Szkolenie przeprowadzono w obiektach myszkowskiej komendy.
Wczoraj w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie odbyło się szkolenie z zakresu ochrony praw człowieka, w którym uczestniczyli policjanci z myszkowskiego garnizonu. Spotkanie poprowadził Pełnomocnik Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Krzysztof Kazek. Podczas szkolenia policjanci zapoznali się z problematyką zapobiegania i zwalczania tzw. przestępstw z nienawiści, stanem prawnym i obowiązującymi przepisami oraz omówili problemy dotyczące dyskryminacji i przestępczości na tle rasowym, narodowościowym, religijnym oraz inne przestępstwa motywowanymi nienawiścią. Podczas spotkania podkreślano rolę współpracy policji z podmiotami i organizacjami poza policyjnymi zajmującymi się prawami człowieka i działającymi w obszarze ochrony praw osób pokrzywdzonych przestępstwami.

Źródło: myszkow.slaska.policja.gov.pl
Zdjęcie: myszkow.slaska.policja.gov.pl

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy