MYSZKÓW – Policjanci o ochronie praw człowieka i przestępstwach z nienawiści

29.12.2016, 9:36

Wczoraj myszkowscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępstw z nienawiści.

Spotkanie zorganizował Pełnomocnik Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka. Szkolenie przeprowadzono w obiektach myszkowskiej komendy.
Wczoraj w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie odbyło się szkolenie z zakresu ochrony praw człowieka, w którym uczestniczyli policjanci z myszkowskiego garnizonu. Spotkanie poprowadził Pełnomocnik Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji do spraw Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Krzysztof Kazek. Podczas szkolenia policjanci zapoznali się z problematyką zapobiegania i zwalczania tzw. przestępstw z nienawiści, stanem prawnym i obowiązującymi przepisami oraz omówili problemy dotyczące dyskryminacji i przestępczości na tle rasowym, narodowościowym, religijnym oraz inne przestępstwa motywowanymi nienawiścią. Podczas spotkania podkreślano rolę współpracy policji z podmiotami i organizacjami poza policyjnymi zajmującymi się prawami człowieka i działającymi w obszarze ochrony praw osób pokrzywdzonych przestępstwami.

Źródło: myszkow.slaska.policja.gov.pl
Zdjęcie: myszkow.slaska.policja.gov.pl

Partnerzy