MYSZKÓW – Odpalamy fajerwerki

30.12.2016, 15:49

Okres sylwestrowo-noworoczny wiąże się ze zwiększoną sprzedażą i użyciem petard i ogni sztucznych.

W tym czasie myszkowscy policjanci, strażnicy miejscy sprawdzają miejsca, w których odbywa się ich sprzedaż. Służby apelują też do handlowców i kupujących o rozwagę i rozsądek. Niech ten czas będzie dla wszystkich radosny i bezpieczny.
Policjanci kontynuują kontrolę miejsc sprzedaży petard i ogni sztucznych. Wspólnie z nimi w działaniach uczestniczą strażnicy miejscy. W ostatnich dniach roku ich sprzedaż jest zwiększona. Zatem mundurowi przypominają handlowcom o przepisach, zgodnie z którymi obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych osobom małoletnim. Handlowcy którzy nie przestrzegają zasad muszą liczyć się z konsekwencjami. Mundurowi przestrzegają też kupujących przed używaniem fajerwerków niezgodnie z instrukcją obsługi i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Służby apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek!

Źródło: myszkow.slaska.policja.gov.pl
Zdjęcie: myszkow.slaska.policja.gov.pl

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy