MYSZKÓW – Wymusiła pierwszeństwo? Straciła prawojazdy

30.12.2016, 9:21

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło 27.12.2016 na DK-1 w Rzeniszowie. Kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z bmw.

W efekcie 51-letnia mieszkanka Cynkowa stracił prawo jazdy. Na szczęście była to tylko kolizja drogowa, której przyczynę ustalają myszkowscy policjanci.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 27.12.2016r.  około godziny 19:30 na DK-1 w Rzeniszowie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 51-letnia kierująca peugeotem przejeżdżając poprzecznie na skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Zieloną w Rzeniszowie, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu bmw w kierunku Katowic. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym, stróże prawa zatrzymali prawo jazdy 51- letniej kierującej peugeotem. Mundurowi wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: myszkow.slaska.policja.gov.pl
Zdjęcie: myszkow.slaska.policja.gov.pl

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy