ZAWIERCIE – ZAWIERCIAŃSCY RYCERZE PRZED WALKĄ W PLUSLIDZE

04.08.2017, 13:36

Niespełna miesiąc przygotowań na własnych obiektach, krótkie zgrupowanie w Kielnarowej, a do tego sparingi i turnieje – to plany siatkarzy Aluronu Virtu Warty Zawiercie w ramach pracy przed pierwszym w historii klubu sezonem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Obóz przygotowawczy w Kielnarowej odbędzie się w dniach 28 sierpnia-1 września. „W Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ czeka na nas kompleksowa infrastruktura. Pełnowymiarowa hala, siłownia, boiska zewnętrzne, a to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody, gdzie w ciszy i spokoju można skoncentrować się wyłącznie na ciężkiej pracy. Nasz wybór padł na tę lokalizację na podstawie konsultacji i doświadczeń innych klubów z całego kraju” – mówi Krzysztof Jurak, menedżer zespołu Aluron Virtu Warta Zawiercie. Podróż powrotna ze zgrupowania będzie miała przystanek w Rzeszowie, zostanie tam rozegrany sparing z Asseco Resovią.

„Sąsiedzi” z PlusLigi i… mistrz Białorusi!

Wcześniej Żółto-Zieloni sprawdzą się na tle plusligowych sąsiadów z MKS-u Będzin (23 sierpnia na wyjeździe i 26 sierpnia we własnej hali), a podczas zgrupowania w Kielnarowej rywalem Rycerzy z Zawiercia będzie 1-ligowa Stal Nysa.

8 września (w piątek) Aluron Virtu Warta wybierze się do Jastrzębia-Zdroju, by stoczyć towarzyski bój z Jastrzębskim Węglem. Przygotowania (dzień później) zawiercianie podsumują domowym starciem z mistrzem Białorusi – Szachtiorem Soligorsk i turniejem w Kozienicach (15-17 września), gdzie oprócz Żółto-Zielonych zagrają Cerrad Czarni Radom, drużyna z Kielc i Espadon Szczecin.

Partnerzy