SIEWIERZ – Nowe linie autobusowe

07.08.2017, 10:28

W związku z likwidacją linii 2/716 relacji: „Siewierz – Żelisławice – Poręba – Zawiercie” Gmina Siewierz podjęła niezwłoczne działania mające na celu uruchomienie nowych połączeń komunikacyjnych pomiędzy Siewierzem, Żelisławicami, Porębą i Zawierciem.

W wyniku podjętych działań z dniem 7 sierpnia 2017 r. (poniedziałek) uruchomione zostaną nowe linie autobusowe oznaczone numerami: 1 i 996. Linia nr 1 będzie obsługiwana przez Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. i będzie kursowała na trasie:

„Siewierz Dom Kultury” – Poręba – Zawiercie” ( 1)

Dodatkowo w ramach tej linii uruchomiony będzie kurs tzw. „szkolny”, którym mieszkańcy Żelisławic, a w szczególności młodzież będzie mogła, bez przesiadki dojechać do Poręby i Zawiercia. Natomiast linia nr 996 obsługiwana będzie przez KZK GOP Katowice i będzie kursowała na dwóch trasach:

„Siewierz Dom Kultury – Żelisławice – Siewierz Dom Kultury” ( 996)
oraz druga trasa
„Siewierz Dom Kultury – Siewierz Sulików Długa Pętla” (996)

Kursy relacji z i do Żelisławic będą zapewniały połączenia przesiadkowe na i z linii autobusowej organizowanej przez ZKM Zawiercie, relacji: Siewierz Dom Kultury – Zawiercie Sikorskiego.
W wyniku uruchomionych kursów w rejon ulicy Długiej w Siewierzu Sulikowie zorganizowano trzy nowe przystanki autobusowe, są to:
– w rejonie szkoły „Siewierz Sulików Szkoła”,
– w rejonie posesji 29A „Siewierz Sulików Długa”,
– w rejonie posesji 57A-56A „Siewierz Sulików Długa Pętla”.

źródło: www.siewierz.pl

Partnerzy