OGRODZIENIEC – Barwny jarmark świąteczny

18.12.2018, 14:43


Plac Piłsudskiego w Ogrodzieńcu stał się w minioną niedzielę najchętniej odwiedzanym miejscem w mieście. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który dopełniony został piękną zimową scenerią.

Jarmark w Ogrodzieńcu stanowi piękną miejską tradycję, dzięki której na kilka dni przed Bożym Narodzeniem integrują się wszyscy mieszkańcy.
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców kilkumetrowa choinka, która stanęła na placu Piłsudskiego przemieniła się w piękne świąteczne drzewko. Wyjątkowy klimat zbliżających się świąt w Ogrodzieńcu poczuł sam Święty Mikołaj.

Kolorowe kramy i barwne jarmarczne stragany uginały się pod tysiącami pięknych świątecznych ozdób. Uczestnicy jarmarku mieli również okazję zakupić regionalne smakołyki, przygotowywane w tradycyjny sposób. W około rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy, przy których mieszkańcy chętnie składali sobie życzenia.

Jarmark bożonarodzeniowy to nie jedyna okazja świątecznej integracji. Do 22 grudnia w Ogrodzieńcu trwa akcja „ubierzmy wspólnie choinkę”, w ramach której mieszkańcy z różnych zakątków miasta ozdabiają świąteczne drzewka.

Partnerzy