Kroczyce – Bezpłatna mammografia

04.01.2019, 13:15

21 stycznia przy Szkole Podstawowej przy ulicy Sienkiewicza 7  w Kroczycach, Panie w wieku 50-69 będą mogły wykonać bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

FOT: Gmina Kroczyce

Badania będą wykonywane przez doświadczony i wyspecjalizowany personel medyczny LUX MED. Mammografia jest szybkim i całkowicie bezpiecznym badaniem, które uratowało życie wielu kobiet.

Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

-czytamy na stronie UG Kroczyce.

Z badania będą mogły skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

-nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat,
– lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego

– czytamy na stronie gminy.

Partnerzy