MYSZKÓW – Oknem uciekał przed policjantami

31.01.2019, 8:51

Kilka dni temu na ulicy Wolności w Myszkowie doszło do nietypowego zdarzenia. Pewien mężczyzna wszedł do obcego mieszkania i zażądał od lokatorki zwrotu rzekomego długu. Wystraszona kobieta uciekła z mieszkania, zamykając w nim na klucz nieproszonego gościa. Myszkowianin obawiając się konsekwencji swojego czynu, postanowił uciec oknem i wyskoczył wprost na zaparkowany samochód.

FOT: KPP w Myszkowie

Informacja o uszkodzeniu zaparkowanego przed blokiem pojazdu trafiła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna wyskoczył z okna mieszkania na I piętrze wprost na zaparkowany pojazd i uciekł.

Gdy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że do mieszkania jednej z lokatorek wszedł nieznany mężczyzna. Nieproszony gość twierdził, że zna jej konkubenta i wyjdzie z domu dopiero, jak odzyska swój dług. Przestraszona kobieta zamknęła nieznanego mężczyznę na klucz i uciekła z domu. Jak się okazało, nieproszony gość, który przebywał w zamkniętym mieszkaniu, otworzył okno i z I pietra budynku wyskoczył wprost na zaparkowany pojazd marki Peugeot. Uszkodził w ten sposób pokrywę silnika i oddalił się z miejsca

– relacjonuje asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy KPP w Myszkowie.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą bardzo szybko wpadli na trop sprawcy. Okazał się nim być 31-latek z Myszkowa. Dzisiaj mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za zniszczenie pojazdu odpowie jako recydywista. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy