MYSZKÓW – Książka tradycyjna czy elektroniczna?

14.03.2019, 14:16


Elektronika już dawno zawładnęła światem, sięgając po literaturę większość z nas wybiera jednak tradycyjną książkę.
Książka papierowa wciąż wiedzie prym na rynku, również w bibliotekach czytelnicy chętnie decydują się na szelest kartek niż wypożyczanie e-booków bądź audiobooków.
W ostatnich latach poziom czytelnictwa w naszym kraju ustabilizował się. Co ważne po książki wciąż sięgamy niezależnie od wieku.
Chcąc dostosować się do potrzeb swoich klientów i czytelników księgarnie i biblioteki zmieniają się. Kiedyś wchodziło się do książnicy i cicho sza, bo ktoś czyta. – Teraz to miejsce spotkań, dyskusji.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy