REGION – Kolizja drogowa na DK-1 w Koziegłowach

18.03.2019, 13:06

Kompletnie pijany 29-latek był sprawcą kolizji, do której doszło w niedziele przed północą na DK1 w Koziegłowach.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący oplem na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem ciężarowym marki Scania.

FOT: Komeda Powiatowa Policji w Myszkowie

Sprawca w chwili wypadku miał ponad 2 promile w organizmie.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Niestety to nie jedyne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy w ostatnim czasie.

Ostatnio, to nie jedyny przypadek z udziałem nietrzeźwych kierujących. Kolejny z nich 40-latek z Jastrzębia kierował motocyklem mając w 1.5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 44-latek jechał fiatem seicento pomimo sądowego zakazu i w dodatku pod działaniem alkoholu. Wszyscy w najbliższym czasie staną przed sądem.

-mówi asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Pomimo częstych kontroli i surowych sankcji, wciąż znajdują się kierowcy, którzy nie obawiają się jazdy na podwójnym gazie. Jak przekazuje myszkowska policja dzisiaj z samego rana w ręce policjantów z ruchu drogowego wpadło kolejnych dwóch pijanych kierujących.

Partnerzy