MYSZKÓW – Wystawa prac Stanisława Liszczyka

01.04.2019, 12:58


Stacja Czytelnia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie na niemal miesiąc stała się galerią sztuk, w której będziemy mogli podziwiać obrazy Stanisława Liszczyka. Co ciekawe pracownicy biblioteki po raz pierwszy podjęli się organizacji wernisażu.

W organizację wystawy całym sercem zaangażowała się znana w Myszkowie Maria Wosik, będąca przez lata opiekunką artystyczną malarza. Pani Maria o talencie Stanisława Liszczyka dowiedziała się gdy ten miał 12 lat i zaczął uczęszczać na prowadzone przez nią w Domu Kultury zajęcia.

Kilkunastoletni wówczas chłopiec został otoczony opieką artystyczną przez instruktorkę, przy której mógł rozwijać swój talent malarski. Jako człowiek dorosły Stanisław Liszczyk kontynuuje swoją malarską pasje. Jego zaangażowanie w twórczość plastyczną zaowocowało wieloma sukcesami. Wystawę prac artyusyu prezentowaną w stacji czytelnia możemy oglądać do 24.kwietnia.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy