MYSZKÓW – Wystawa prac Stanisława Liszczyka

01.04.2019, 12:58


Stacja Czytelnia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie na niemal miesiąc stała się galerią sztuk, w której będziemy mogli podziwiać obrazy Stanisława Liszczyka. Co ciekawe pracownicy biblioteki po raz pierwszy podjęli się organizacji wernisażu.

W organizację wystawy całym sercem zaangażowała się znana w Myszkowie Maria Wosik, będąca przez lata opiekunką artystyczną malarza. Pani Maria o talencie Stanisława Liszczyka dowiedziała się gdy ten miał 12 lat i zaczął uczęszczać na prowadzone przez nią w Domu Kultury zajęcia.

Kilkunastoletni wówczas chłopiec został otoczony opieką artystyczną przez instruktorkę, przy której mógł rozwijać swój talent malarski. Jako człowiek dorosły Stanisław Liszczyk kontynuuje swoją malarską pasje. Jego zaangażowanie w twórczość plastyczną zaowocowało wieloma sukcesami. Wystawę prac artyusyu prezentowaną w stacji czytelnia możemy oglądać do 24.kwietnia.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy