MYSZKÓW – Bajkowy następcy, czyli teatralna walka dobra ze złem

09.04.2019, 10:17

Stowarzyszenie Moc Pokoleń przygotowało widowisko taneczno-teatralne pt: Bajkowi następcy. Na scenie zobaczymy dzieci i młodzież z grupy teatralnej „Spontan” Katarzyny Miklas i Formacji Tanecznej „Pokusa”.

„Bajkowi następcy” to historia o walce dobra i zła, w której głównymi bohaterami są dzieci m.in. złej królowej Diaboliny i Baby Jagi.

Przedstawienie przygotowane przez Moc Pokoleń to historia o przemianie ludzkich serc i przyjaźni ponad podziałami. Kolejny spektakl będziecie mogli obejrzeć już 12.04 o godz.18.00 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Nie dla aktów wandalizmu!

Z piątku na sobotę nieznani wandale zniszczyli i powywracali kosze wzdłuż ulicy 3 Maja w Myszkowie. Magistrat oraz policjanci poszukują sprawców tego bezmyślnego działania. Jest też apel do świadków zdarzenia o pomoc w wykryciu sprawców zniszczeń.

Fot: UM w Myszkowie

Każdorazowo akt wandalizmu dokonany w mieście przysparza wielu problemów, zwykle finansowych. W tym przypadku koszt jednego kosza wynosi około 1 tys. złotych, a na tym wydatki nie kończą się.

Ta oznaka bezmyślności, barbarzyństwa i wandalizmu powinna być przez społeczeństwo zdecydowanie napiętnowana. Każda szkoda, którą trzeba naprawić to dodatkowy, nieprzewidziany koszt dla miasta, który zostaje pokryty m. in. z naszych pieniędzy. Koszt jednego kosza wynosi ok. 1 tys. zł, do tego powinniśmy doliczyć koszty związane z uprzątnięciem potrzaskanych koszy oraz rozstawieniem nowych.

-czytamy na stronie UM w Myszkowie.

Wszystkie osoby posiadające wiedzę na temat nocnego wandalizmu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 34/313-26-82 wew. 162.

Jeżeli w przyszłości bylibyście Państwo świadkami podobnych zdarzeń to wystarczy telefon z powiadomieniem Policji. O swoje miasto musimy zadbać sami, nikt za nas tego nie zrobi. A wandalom i istotom bezmyślnym mówimy NIE!

-czytamy dalej.

Partnerzy