REGION – Wielkie sprzątanie na Pogorii IV

09.04.2019, 15:39


Gdybyście przyjechali na Pogorię IV jeszcze przed weekendem, przywitał by Was widok taki jak na zamieszczonych na początku tego filmu zdjęciach. Sterty śmieci, porozrzucane były niemal po cały terenie. To przerażający obraz tego co pozostawiły po sobie niektóre osoby po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu.

W sprzątanie terenów Pogorii IV zaangażowało się kilkadziesiąt osób, wiek nie grał tu roli, istotny był cel przyświecający całej akcji.

Problem zaśmiecania Pogorii IV nie jest nowy. W sezonie o porządek na zajmowanej przez siebie części plaży dbają motorowodniacy, inni również szanują czystość na plaży, są jednak tacy którym łatwiej przywiezione ze sobą rzeczy wyrzucić gdzieś obok, niż do znajdującego się przy wyjeździe kosza.

Społecznicy, którzy zaangażowali się w akcję na samym sprzątaniu nie chcą poprzestać. W sezonie planują rozdawać worki na śmieci i naklej zachęcające do utrzymania w tym miejscu porządku.

Trudno nie zgodzić się, że  to piękny teren sprzyjający różnym formom rekreacji. Czy jest sens by przez lenistwo części osób utonął on w śmieciach? Wystarczy wziąć przykład z utrzymujących porządek plażowiczów, motorowodniaków, czy innych osób dbających o skarb jakim niewątpliwie jest Pogoria IV.

Partnerzy