MYSZKÓW – Święto Policji w Myszkowie

05.07.2019, 14:58

Dla policjantów lipiec to szczególny miesiąc, w tym czasie mundurowi obchodzą Święto Policji. Uroczyste zbiórki to okazja do awansowani policjantów na wyższe stopnie służbowe i złożenia podziękowań za ich ciężką pracę. W tym roku policyjne święto jest szczególne, bowiem przypada w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Podczas uroczystości swoją obecnością myszkowskich stróżów prawa uhonorowali przedstawiciele różnych służb, prokuratury i instytucji pozarządowych. Na uroczystościach nie zbrakło również przedstawiciele władz samorządowych, w tym burmistrza Myszkowa, Włodzimierza Żaka.
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego policji insp. Roman Rabsztyn w swoim przemówieniu oddał hołd policjantom, którzy zginęli na służbie wypełniając rotę ślubowania do końca.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy