MYSZKÓW – Dni Myszkowa 2019

09.07.2019, 15:49


Mocno telewizyjnym akcentem rozpoczęły się tegoroczne dni Myszkowa. TVP Katowice od samego rana nadawało na żywo z Dotyku Jury swoje wakacyjne studio. W godzinach popołudniowych na placu dworcowym, który w weekend stał się sercem Myszkowa, rozpoczęła się wspaniała muzyczna zabawa. Przed publicznością zaprezentował się m.in. zespół Cooltura oraz Kwartet Bojowy i Michał Gasz.

Gwiazdą pierwszego dnia wielkiego święta Myszkowa była Formacja Nieżywych Schabuff. Charyzmatyczny lider zespołu, Olek Klepacz, jeszcze przed wejściem na scenę nucił utwory płynące ze sceny.

Drugiego dnia było równie muzycznie, publiczność rozgrzewała się wspólnie z zespołem Hira oraz zespołem Camel. Atmosfera na całym placu dworcowym była naprawdę gorąca i ludzie bawili się znakomicie. Prawdziwe tłumy pod scenę przyciągnął koncert Łobuzów, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy.

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Myszkowa był koncert Piotra Cugowski z zespołem. Wokalista zaśpiewał z myszkowską publiczność, swoje największe przeboje.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy