MYSZKÓW – Wizyta delegacji z miasta partnerskiego w Myszkowie

09.07.2019, 15:37

Przez ostatnie dni w Myszkowie gościli samorządowcy z czeskiej Koprzewnicy. Współpraca Myszkowa z miastem słynącym z przemysłu samochodowego została zapoczątkowana ponad 20 lat temu.

Podczas swojej wizyty partnerzy z Koprzywnicy mieli okazję uczestniczenia w tegorocznych Dniach Myszkowa. Wielkie święto miasta zrobiło na gościach duże wrażenie.

Jak wspomniał burmistrz Włodzimierz Żak wizytacja gości z Koprzywnicy była okazją do zaprezentowania partnerowi miejskich instytucji i atrakcji Myszkowa oraz szansą na wypracowanie kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Podczas spotkań pomysłów na zacieśnianie współpracy pomiędzy miastami partnerskimi nie brakowało. Efekty tych rozmów w postaci realizacji konkretnych przedsięwzięć poznanym wkrótce.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy