SIEWIERZ – Młodzi druhowie wrócili z obozu szkoleniowego

11.07.2019, 14:07


Członkowie Młodzieżowych Drużyny Pożarniczych po raz drugi mieli okazję uczestniczyć w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym, który w tym roku odbywał się Łebie. Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie członków MDP do pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej, a w perspektywie do służby w szeregach OSP.

Założenia programowe obozu zawierały szereg zagadnienia związanych z ochroną przeciwpożarową. Obozowicze wrócili do domów w miniony weekend, niezapomniana strażacka przygoda zakończyła się pożegnalnym apelem. Członkowie MDP byli zadowoleni z możliwości uczestnictwa w obozie, młodzi druhowie byli ciekawi czekających na nich wyzwań.

Wyjazd na obóz był możliwy dzięki współpracy Zarządu OSP Żelisławice oraz Zarządu Powiatowego OSP RP w Będzinie. Zapotrzebowanie na organizację takich obozów jest duże, dlatego możemy być pewni, ze ta inicjatywa będzie w przyszłości kontynuowana.

Materiał zrealizowany dzięki pomocy iTV Junior oraz członkom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Siewierza, którzy przekazali nam zdjęcia.

Partnerzy