SIEWIERZ – Remont mostu zwodzonego przy zamku na ukończeniu

22.07.2019, 10:28

Z końcem czerwca przy Zamku w Siewierzu ruszyły prace związane z wykonaniem wymiany uszkodzonych elementów konstrukcji drewnianej, części stałej mostu zwodzonego przy ruinach Zamku Biskupów Krakowskich w Siewierzu. Za realizację zadania odpowiedzialna jest Firma Handlowo-Usługowa „REMGIPS 2” Piotr Broczek z siedzibą w Jaworznie.

Fot: UMiG Siewierz

Zakres robót obejmuje m.in. demontaż barierki mostu, demontaż podestu mostu, demontaż uszkodzonych elementów belek nośnych, oczepów i podpór mostu, impregnacja nowej tarcicy metodą próżniowo-ciśnieniową, cięcie nowego drewna na wymiar i wykonanie wrębów celem przygotowania drewna konstrukcyjnego do montażu, impregnacja nowych elementów poręczy metodą próżniowo-ciśnieniową, wykonanie nowej konstrukcji poręczy, wraz z pochwytami na całej długości mostu, wykonanie nowej konstrukcji podestu mostu z tarcicy sosnowej i tarcicy dębowej. Najbardziej czasochłonnym etapem realizacji zadania było przygotowanie drewna o określonych parametrach, impregnowanego metodą próżniowo-ciśnieniową.

-czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miasta i Gminy Siewierz.

Termin realizacji zadania został ustalony na dzień 30 lipca 2019 roku, wykonawca będzie się starał by prace zostały zakończone wcześniej, tak by podczas tegorocznego VIII Turniej Rycerskiego siewierska warownia mogła przyjąć w swoje gościnne progi mieszkańców gminy oraz odwiedzających nas turystów z kraju i z zagranicy.

Partnerzy