MYSZKÓW – Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

09.09.2019, 13:46


Myszków stał się jednym z ponad trzech tysięcy miejsc w Polsce, które przyłączyło się 7 września do Narodowego Czytania. Na ósmą edycję popularniej w kraju akcji para prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.

Organizatorami Narodowego Czytania w Myszkowie byli Starosta Powiatu Myszkowskiego Piotr Kołodziejczyk i Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.
Przed myszkowskim Domem Kultury, gdzie odbyło się wydarzenie czytane były fragmenty nowel stworzonych przez wybitnych polskich pisarzy i znakomite pisarki.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy