MYSZKÓW – Myszkowska Ósemka za nami

24.09.2019, 15:46

Blisko 90 osób zmierzyło się w tym roku w ramach biegu głównego z trasą Myszkowskiej Ósemki. Na kilkadziesiąt minut przed startem przyglądaliśmy się przygotowaniom do biegu. Sportowe wydarzenie było współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Myszkowa.

Równo o godzinie 14:00 miłośnicy biegania wystartowali, po niespełna 27 minutach na metę wbiegł zwycięzca, którym był Piotr Magiera z Myszkowa. W kategorii kobiet również najlepsza była myszkowianka Paulina Pilis, która swoją przygodę z bieganie rozpoczęła podczas ubiegłorocznej Myszkowskiej Ósemki.

Podczas Myszkowskiego Biegu Ulicznego rywalizować mogli ze sobą również najmłodsi mieszkańcy miasta, którzy zmierzyli się na dystansie 1600 metrów i 100 metrów. Po zakończonych zawodach przyszedł czas na dekorację zwycięzców i wspólne pieczonki ze Stowarzyszeniem Podlas.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy