MYSZKÓW – Uwaga na fałszywych „pracowników wodociągów”

07.10.2019, 15:45

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie ostrzegają przed przestępcami podającymi się za pracowników wodociągów. W piątek, 4 października złodzieje wykorzystali ufność seniorów i splądrowali mieszkanie starszego małżeństw.

Informacje o zdarzeniu w samo południe otrzymał dyżurny myszkowskiej komendy. Sprawcami kradzieży byli kobieta i mężczyzna podający się za „pracowników wodociągów”, którzy pod pretekstem wypłacenia nadpłaty rachunków, weszli do jednego z myszkowskich mieszkań.

Fałszywi pracownicy szybko wzbudzili zaufanie małżeństwa. Po przedstawieniu wymyślonej historii, mężczyzna pod pozorem sprawdzenia pionów wodnych wraz z gospodarzem zszedł do piwnicy. W mieszkaniu natomiast została kobieta, która poprosiła o rozmienienie banknotu 100 zł. Seniorka nie podejrzewając niczego złego, sięgnęła po gotówkę i rozmieniła pieniądze. Po zakończonej wizycie „pracowników wodociągów” okazało się, że z koperty zniknęły wszystkie oszczędności, poszkodowani o wszystkim powiadomili policję.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci apelują o ostrożność i ograniczonym zaufaniu do obcych. Jeśli nie znamy celu wizyty nieznajomych nie wpuszczajmy ich do swoich domów i mieszkań.

 Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997.

-przestrzegają policjanci.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy