MYSZKÓW – Florystyka na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

22.11.2019, 15:29


Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Myszkowie powoli przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach z florystyki seniorki przygotowują już pierwsze świąteczne kompozycje. W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku zajęcia florystyczne prowadzone są już od blisko 6 lat.

Na cotygodniowe zajęcia przychodzą prawdziwe entuzjastki florystyki. Niektóre z Pań odnalazły tu nową pasję. Na miesiąc przed wigilią myszkowskie seniorki pieczołowicie przygotowują wieńce adwentowe oraz magiczne bombki. Zazwyczaj w zajęciach uczestniczy około 16-17 osób, liczba ta jednak znacząco rośnie w przypadku poszczególnych świąt takich jak: Wszystkich Świętych czy Boże Narodzenie.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy