MYSZKÓW – Magia Książki w Stacji Czytelnia

02.12.2019, 15:33


Stacja Czytelnia zlokalizowana na Dworcu PKP w Myszkowie ponownie gościła miłośników literatury i dobrej muzyki. Pierwszy taki wieczór na Stacji Czytelnia został zorganizowany w maju ubiegłego roku. Jego pomysłodawczynią była Prakseda Noszczyk. Każdorazowo spotkanie w stacji czytelnia umilają dźwięki pięknej muzyki. Tym razem o dobre nastroje uczestników zadbali Sebastian Ruciński i Tomasz Wójcik.
Co ważne na spotkaniach poetycko muzycznych w Stacji Czytelnia promowani są przedewszystkim lokalni artyści. Dzięki tej inicjatywie wiele osób może pochwalić się swoją twórczością nie pisząc już do szuflady.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy