SIEWIERZ – Rekordowy WOŚP w Siewierzu

13.01.2020, 13:34


W Siewierzu po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Już od wczesnych godzin porannych na ulicach Miasta i Gminy można było spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi kolorowymi puszkami, którzy zachęcali do datków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

O godzinie 16.00 na siewierskim rynku występem Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Siewierz zainaugurowany został 28. finał WOŚP. W wielką akcję pomocy stworzoną przez Jurka Owsiaka zaangażowali się także strażacy OSP Siewierz, którzy w ramach finału akcji przygotowali m.in pokazy z pierwszej pomocy.

Po występach w wykonaniu młodzieży szkolnej na scenie pojawiły się gwiazdy niedzielnego wieczoru. Jako pierwszy wystąpił zespół – HIT BOYZ. Następnie przed siewierską publicznością zagrał zespół Tacy Sami.

Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz na zakończenie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podziękował wszystkim za angażowanie w to wspaniałe przedsięwzięcie. W tym roku w siewierskim sztabie zebrano 42 136 zł , to rekordowa kwota będąca zasługą setek osób zaangażowanych w Finał WOŚP w Siewierzu.

Partnerzy