MIERZĘCICE – OSP Mierzęcice otrzymała sprzęt za ćwierć miliona złotych

15.01.2020, 15:14


Wysokiej klasy sprzęt pożarniczy za kwotę blisko ćwierć miliona złotych otrzymali strażacy z jednostki OSP Mierzęcice. To kolejne tak duże wsparcie dla mierzęcickich ochotników. Przypomnimy, że w ubiegłym roku w związku z jubileuszem 100-lecia OSP Mierzęcice strażacy otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy zabudowany przez austriacki Rosenbauer.

Oficjalnie przekazanie sprzętu i podpisanie umowy darowizny odbyło się 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury. Dzięki podjętym działaniom Strażacy OSP Mierzęcice otrzymali m.in. specjalnie ubrania wraz z hełmami, wysokociśnieniowe poduszki pneumatyczne, rozpieracz kolumnowy oraz kamerę termowizyjną z funkcją poszukiwania osób zaginionych.

Strażacy OSP Mierzęcice są w stałej gotowości do udzielanie pomocy potrzebującym. Jak wspomina komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzina tylko w 2019 roku ochotnicy z Mierzęcic uczestniczyli w blisko 90 akcjach ratowniczych.

Sprzęt, który w formie darowizny otrzymali ochotnicy z Mierzęcic jest współfinansowany ze środków Funduszu sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Partnerzy