SIEWIERZ – Kreatywne ferie w Gminie Siewierz

24.01.2020, 13:58

Ferie zimowe już za nami, przez ostatnie dwa tygodnie siewierscy uczniowie odpoczywali od nauki i chętnie korzystali ze specjalnej oferty przygotowanej przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystki w Siewierzu. Podczas zajęć z instruktorami młodzi siewierzanie rozwijali swoje talenty. W pierwszym tygodniu zimowego odpoczynku dzieci i młodzież mogły skorzystać z organizowanych od poniedziałku do piątku zajęć wokalnych. Scena i praca z mikrofonem to było coś.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty mydlarskie podczas których uczestnicy mogli poeksperymentować z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem, tworząc własne unikatowe mydełka.

Nie zapominając o ważnym aspekcie bezpieczeństwa przygotowano również spotkania z służbami ratowniczym. W Centrum Kulturalno-Edukacyjny w Brudzowicach dzieci spotkały się z ratownikiem medycznym, który powiedział im m.in. o zabezpieczeniu ran. Na spotkanie z dziećmi i przyjechali również Ratownicy z Drużyny WOPR Przeczyce, którzy wyjaśnili jak zachować bezpieczeństwo na lodzie.

W drugim Miejsko-Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki przygotowało zajęcia plastyczne dla dwóch grup wiekowych. W ostatni dzień ferii odbyły się kreatywne warsztaty SLIME, które zgromadziły liczną grupę dzieci i młodzieży z gminy. Wszyscy oszaleli na punkcie tej ciągnącej się kolorowej mazi. Zimowy odpoczynek z całą pewnością pozwolił dzieciom jednak naładować akumulatory. Po tak kreatywnie spędzonym czasie, żadne szkole obowiązki nie powinny być straszne.

Partnerzy