MYSZKÓW – Wieczór autorski Marcina Pilisa

28.01.2020, 13:33


Miejski Dom Kultury w Myszkowie to miejsce, w którym nieustannie promowani są lokalni artyści, reprezentujący różne dziedziny sztuki. Tym razem z inicjatywy burmistrza Myszkowa Włodzimierza Żaka mieszkańcy miasta mogli spotkać się i porozmawiać z Marcinem Pilisem, pochodzącym z Myszkowa pisarzem, który w swoich książkach podejmuje trudne i mroczne tematy.

W swoim pisarskim dorobku Marcin Pilis ma takie powieści jak „Relikwia”, „Łąka umarłych”, czy „Zemsta kobiet”. Podczas spotkania autorskiego myszkowski pisarz zdradził swoje plany wydawnicze oraz opowiedział o swoich inspiracjach.

Podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury Marcin Pilis zdradził czytelnikom swoje wydawnicze plany i zaprezentował fragment tworzonej właśnie książki. Jak mówi sam autor, ta powieść będzie mówić o miłości, która narodziła się pomiędzy fizykiem teoretycznym, a aktorką.

Jeśli dotychczas nie mieliście okazji przeczytać książek autorstwa Marcina Pilisa to gorąco do tego zachęcamy. W jego utworach znajdziecie doskonale zobrazowane stosunki międzyludzkie i bohaterów zmuszonych do podejmowania trudnych wyborów.

Pozostałe:
MYSZKÓW – Zmiana organizacji ruchu na Nieradzie

Od 3 marca do listopada 2020 roku w  związku z realizacją zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 w m. Myszków (Nierada) km 0+043,57 do km 0+537,00 łącznie z robotami na przepuście i przebudową mostu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jak informuje myszkowski magistrat ruchu zostanie wyłączony obszar od skrzyżowania z DW 791 ul. Zawiercka (obwodnica Myszkowa) w kierunku miejscowości Kopaniny.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest konieczne ponieważ przebudowa drogi i obiektu mostowego na rzece Warta, gdzie wymaga całkowitego rozebrania obiektu mostowego oraz konstrukcji drogi na całej jej szerokości, dlatego na okres wykonywania prac przejazd w/w drogą oraz przez most będzie niemożliwy.

Objazd odbywać się będzie przez ulice Zacisze-Nadrzeczna-Włodowska-Nierada. Główny objazd zamkniętego odcinka drogi odbywał się będzie drogą wojewódzką nr 791 oraz drogami powiatowymi zlokalizowanymi na terenie powiatu myszkowskiego oraz powiatu zawierciańskiego.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Myszkowie.

Partnerzy