SIEWIERZ – Siewierska młodzież zapobiega pożarom

12.03.2020, 13:27


Siewierska młodzież wie jak zapobiegać pożarom. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogli sprawdzić swoją wiedzę zakresu pożarnictwa podczas eliminacji Miejsko-Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”.

Do tegorocznej edycji turnieju zgłoszonych zostało 42 uczestników reprezentujących placówki szkolne, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Siewierz.

W pierwszej części uczestnicy zmierzyli się z zestawem pytań testowych przygotowanych. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej. Każdy z finalistów w części ustnej odpowiadał na trzy pytania z wylosowanego zestawu.

Najlepiej z przygotowanymi pytaniami poradzili sobie Patrycja Łukasik, Przemysław Merta oraz Marta Góra. Jak zgodnie przyznają dziewczyny udział w eliminacjach poprzedziły solidnymi przygotowaniami.

Kolejny etap turniej odbędzie się już 7 kwietnia. Z gminy Siewierz do turnieju na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się Laureaci pierwszych trzech miejsc w poszczególnych grupach wiekowych. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na dalszych etapach rywalizacji.

Partnerzy