42. Międzynarodowy Bieg V Stawów w Myszkowie

08.09.2021, 10:55

W sobotę, 4 września, w Myszkowie odbył się 42. Międzynarodowy Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy. Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie we współpracy z Urzędem Miasta w Myszkowie. Honorowy patronat nad biegiem objął burmistrz miasta Myszkowa Włodzimierz Żak
Dzisiaj po raz 42 w naszym Myszkowie Międzynarodowy Bieg V Stawów, także bieg z bardzo długimi tradycjami, w malowniczej scenerii biegamy po terenach bliskich Jury Krakowsko-Częstochowskiej, piękne lasy, stawy, przyroda. No i przy okazji dzisiaj mamy dobrą aurę, chociaż biegacze wolą lekki deszczyk, więc myślę, że wrażenia zapewnione, spora frekwencja jak na czasy po Covidzie, także jesteśmy bardzo zadowoleni, no i liczymy na to, że wszystko się szczęśliwie dla każdego sportowca ułoży.
W biegu głównym na dystansie 10 km udział wzięło prawie 100 osób, dodatkowo w rywalizacji stanęło blisko 20 uczestników Nordic Walking. Start i meta biegu usytuowana była na Dotyku Jury, a sama trasa pomimo tego, że nie ma jakichś większych przewyższeń, była mocno zróżnicowana. Biegacze musieli pokonać piaszczyste ścieżki leśne, gdzie trzeba uważać na korzenie oraz liście. Wszyscy, którzy w biegu startują po raz pierwszy i nie mieli czasu na rekonesans, mogli prześledzić trasę oglądając film przygotowany specjalnie na tą okazję. Po za biegiem głównym, organizatorzy zadbali również o atrakcje dla młodszych biegaczy i specjalnie dla nich, również zostały przygotowane specjalne trasy, dopasowane do ich wieku.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody rzeczowe.
W tym roku bardzo miły odzew ze strony sponsorów, mimo pandemii, trudnych czasów, mamy tak naprawdę dwukrotnie wyższe kwoty na nagrody, także no tuż przed biegiem ogłaszaliśmy jeszcze, że podwyższamy póle nagród i widzę, że dzisiaj, być może to też był jakiś magnes przyciągający, bo sporo zapisów dzisiaj rano.
W biegu mężczyzn zwyciężył Paweł Olijnyk z Ukrainy. Wśród kobiet najlepsza była Natalia Semenarych z również z Ukrainy. Gratulujemy.

Partnerzy