Relikwie Jana Pawła II już wspomagają wiernych w modlitwie.

03.04.2022, 19:28

Reprezentacyjna Orkiestra Dęta z Siewierza rozpoczęła uroczystości przekazania relikwii Jana Pawła II . W kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przekazał relikwie świętego. W kościele zgromadzili się przedstawiciele diecezji sosnowieckiej, władz samorządowych, lokalnych organizacji i stowarzyszeń, oraz parafianie. Obchodom towarzyszyły występy przykościelnej grupy teatralnej, oraz chóru.
Podczas mszy świętej przekazano relikwie Jana Pawła II, a arcybiskup Mieczysław Mokrzycki który, przez wiele lat był sekretarzem Papieża wspominał w homilii Ojca Świętego i jego niezwykła drogę i wiarę.
Po mszy świętej licznie zgromadzeni mieszkańcy Miasta i Gminy Siewierz podziękowali Arcybiskupowi za przekazanie relikwii i błogosławieństwo.
Przekazanie relikwii było wielkim wzruszeniem zarówno dla parafian, jak i dla arcybiskupa.
Postać Jana Pawła II , jest już od wielu lat obecna w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu.
Zgromadzeni licznie parafianie, oraz goście nie kryli wzruszenia.
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki , jest metropolitą Lwowa i w tym tak doniosłym i ważnym momencie, nie mógł przestać myśleć o tych, którzy zostali w Ukrainie.
Uchodźcy z Ukrainy, znaleźli bezpieczną przystań na terenie Miasta i Gminy Siewierz, a pomoc płynąca z serc ludzi to przykład na to, że nauki i słowa Jana Pawła II, w naszej społeczności przerodziły się w czyny.

Partnerzy