43. Międzynarodowy Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy w Myszkowie – 05.06.2022

10.06.2022, 14:21

W niedziele 5 czerwca na Kompleksie Rekreacyjno Wypoczynkowym „Dotyk Jury” w Myszkowie, odbył się Bieg V Stawów im. Zdzisława Burdy.

Biuro zawodów zostało otwarte już o godzinie 7:30, a o 9:45, czyli 15 minut przed startem biegu głównego, urządzono muzyczną rozgrzewkę dla wszystkich biegaczy, którą poprowadziła Mariola Pasikowska.

O godzinie 10:00 wystartował Bieg Główny, w którym zmierzyło się ze sobą 94 uczestników między innymi z Polski, Czech i Ukrainy. Uczestnicy mieli do pokonania 10 km trasę po malowniczych lasach Myszkowa.

Dokładnie 5 minut później na linii startu pojawiło się 43 zawodników Nordic Walking, którzy mieli do pokonania, dokładnie taką samą trasę. Łącznie w imprezie wzięło udział 380 uczestników. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myszkowie, a honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak.

Biegowi głównemu towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal. Najlepszym okazał się Rafał Formicki, który pokonał trasę biegu głównego w 34 min i 46 sekund.

Zwycięzcą Biegu Głównego w kategorii Open Kobiet, została Tamara Koczur, która linię mety pokonała po 45 minutach i 29 sekundach.

Wśród zwolenników Nordic Walking najlepsi okazali się Karol Stiller i Mariola Pasikowska.

Na zakończenie zawodów burmistrz miasta wręczył wszystkim zwycięzcą medale i nagrody.

Partnerzy