III Regaty o Puchar Miasteczka Siewierz Jeziorna

19.08.2022, 14:53

W środę 17 sierpnia po raz trzeci odbyły się Regaty o Puchar Miasteczka Siewierz Jeziorna.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała policja, WOPR, Ochotnicza Straż Pożarna z Tuliszowa, Państwowa Straż Pożarna z Będzina oraz ratownik medyczny. Młodzi adepci żeglowania przeprowadzili pokaz, w którym wymusili przewrócenie żaglówki, a następnie w bardzo szybki i umiejętny sposób, bez niczyjej pomocy, postawili je ponownie na wodzie.
Przed startem głównym odbyły się również zawody drużynowe na deskach Sup. Przystań Siewierz wybrana na miejsce regat, to miejsce, w którym organizowane są półkolonie żeglarskie.

Na zawodach żeglarskich najważniejszy jest wiatr, który w dniu regat był słaby i ze zmiennych kierunków, a to wymaga od zawodników dużego skupienia.

Dodatkowym utrudnieniem, z jakim musieli się zmierzyć zawodnicy, było ustawienie linii startu pod wiatr. Start pierwszego wyścigu odbył się około godziny 16:00. Żeglarze mieli do opłynięcia 4 boje, co zajmowało im około 45 minut. Regaty trwały dwa dni, rozegrano 6 wyścigów, po 3 dziennie. Pomimo słabego wiatru, zawodnicy byli zadowoleni z przebiegu regat.

Organizatory zadbali również o to, aby każdy uczestnik dostał jakiś upominek.

Nagrody wręczył zastępca burmistrza Miasta i Gminy Siewierz, pan Damian Dawczyński, który bacznie przyglądał się całym zawodom.

W tym roku Przechodni Puchar Miasteczka Siewierz Jeziorna trafił do Warszawy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom regat i życzymy kolejnych sukcesów.

Partnerzy