II Siewierski Bieg Traktem Biskupim

02.05.2023, 10:54

Ponad 130 biegaczy zameldowało się 1 maja na siewierskim rynku.

Start i Meta biegu usytuowana była na rynku. Biuro zawodów zostało otwarte już o godzinie 8:45. Tuż przed godziną 10:00 nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, w którym Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś przywitał wszystkich przybyłych gości.

Punktualnie o godzinie 10:00 wystartowali biegacze, a tuż za nimi nordic walkerzy. Uczestnicy mieli do pokonania dwie jednakowe pętle, czyli blisko 5km. Trasa biegu prowadziła między innymi przy siewierskim zamku oraz kościele p.w. Św. Macieja Apostoła. Najlepszym uczestnikiem zawodów okazał się Kacper Kucharczak z Przeczyc, tuż za nim zameldował się Tomasz Kapa z Czeladzi.

Najlepszą uczestniczką biegu okazała się Agnieszka Sularz, mieszkanka Siewierza.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, które na mecie biegu wręczał burmistrz Siewierz wraz z zastępcą Damianem Dawczyńskim oraz wicestarosta będziński Dariusz Waluszczyk. Po za tym dla uczestników został przygotowany ciepły posiłek. Nad bezpieczeństwem biegu czuwali strażacy z wyznaczonych jednostek OSP z Gminy Siewierz. Na zakończenie imprezy najlepsi biegacze zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami. Patronat nad biegiem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu. Do zobaczenia za rok.

Partnerzy