Niedziela Radości w Gminie Kroczyce

15.12.2022, 11:13

Niedziela 11 grudnia minęła w Kroczycach w iście świątecznym nastroju. Już od godziny 12:30 na kroczyckich Krupówkach można było podziwiać różnego rodzaju rękodzieła i nie tylko, na specjalnie zorganizowanym Jarmarku Świątecznym.

Wśród wielu łakoci, upominków i ozdób świątecznych można było również znaleźć ozdoby przygotowane przez uczniów szkół z Gminy Kroczyce.

Cieszy też fakt, że część pieniędzy jakie udało się pozyskać dzięki Jarmarkowi Świątecznemu, trafi na cele charytatywne.

Obwicie padający w tym dniu śnieg, dodał tylko uroku całej imprezie.

Chwilę po godzinie 17:00, Bernard Stawarz na organach kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Jacka i św. Marii Magdaleny w Kroczycach wykonał pierwszy utwór, jaki można było usłyszeć tego wieczoru na zorganizowanym w świątyni Koncercie Adwentowym.

Tego wieczoru mury kroczyckiej świątyni wypełnione były muzyką oraz światłem, które dodało energii całej uroczystości. Koncert poprowadziła pani Anita Maszczyk.

Jako drugi zaprezentował się Chór Cecyliański pod dyrekcją pani Celiny Miłosz, któremu akompaniował pan Michał Rus.

Dalsza część koncertu uświetnili muzycy z Zespołu Śląskich Kameralistów pod batutą Leopolda Stawarza.

W czasie koncertu zaprezentowali się również soliści, między innym pani Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska.

Zaprezentowane utwory

W finałowym utworze koncertu wystąpili wspólnie wszyscy wykonawcy.


Owacje na stojąco to wyraz najwyższego uznania dla artystów, a już niedługo w Gminie Kroczyce kolejne muzyczne wydarzenie.

Partnerzy