Eliminacje Wojewódzkie 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

16.05.2023, 8:18

W sobotę 13 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Kroczycach odbyły się Eliminacje Wojewódzkie 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Na uczestników turnieju czekały 4 konkurencje. Pierwszą był test wiedzy, składający się z dwóch części. W pierwszej części było aż 25 pytań z wiedzy ogólnej, a w drugiej 10 pytań dotyczących skrzyżowań. Na rozwiązanie testu przewidziano 40 minut. Po za tym na uczestników czekał tor sprawnościowy, na którym zawodnicy musieli się wykazać dużą precyzją w jeździe na rowerze. Kolejnym etapem, w którym zawodnicy musieli się wykazać nie tylko doskonałą jazdą na rowerze, ale także znajomością przepisów drogowych, był tor na specjalnie przygotowanym z tej okazji miasteczku ruchu drogowego. Nad przebiegiem zawodów czuwali policjanci.

W ostatnim etapie, młodzież musiała się wykazać wiedzą w zakresie pierwszej pomocy.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik turnieju otrzymał skromny upominek.

Turniej swoją osobą zaszczycili między innymi Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Katowicach Grzegorz Wróbel, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie Włodzimierz Mogiła, Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół oraz Radna Rady Gminy Kroczyce Aneta Bednarz.

Drużynowo w grupie pierwszej trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Psarach, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach, natomiast pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła Milena Kuropatwa ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Mikołowie.

W drugiej grupie wiekowej drużynowo trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach, drugie uczniowie Szkoły Podstawowej w Mazańcowicach, a pierwsze uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Szymon Knop ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcą życzymy powodzenia w dalszych etapach turnieju.

Partnerzy